23.5.2019.

Велики успех хора Земунске гимназије

Хорско-оркестарска секција школе је постигла изузетан успех на тродневном регионалном такмичењу хорова одржаном од 15. до 18. маја 2019. gод. у Дечјем културном центру ,,Федехо". Чланови жирија били су др Д.О. Големовић, проф. етномузикологије и композитор; А.Спасић, магистар и диригент, дипломирани оперски режисер; М.Петровић, музиколог и музички педагог.

У три такмичарска дана су дечји и омладински хорови приказали разноврсне репертоаре и своје извођачке могућности, а хор Земунске гимназије се окитио двема наградама у две различите категорије:

1.ПРВО МЕСТО – НАЈБОЉИ ХОР ПО МИШЉЕЊУ ПУБЛИКЕ;

2.ДРУГО МЕСТО – НАЈБОЉЕ ИЗВЕДЕНА ПОПУЛАРНА КОМПОЗИЦИЈА

По мишљењу жирија, хор је показао изузетну зрелост, квалитет и успешно представио своју школу.

Уметнички руководилац и диригент,проф. Анђа Лазовић

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.