28.5.2019.

Ученици Земунске гимназије у посети компанији Нордеус

Ученици Земунске гимназије су 26. маја 2019. посетили компанију НОРДЕУС.

Нордеус је млада београдска технолошка компанија, основана 2010. године, која се бави развојем рачунарских игара. Аутори су познатог фудбалског менаџера Топ Елевен који на Фацебооку месечно игра више од 4.5 милиона људи. За веома кратко време компанија је дошла до позиције најуспешније домаће ИТ компаније. Налазе се у топ три социал гаминг компаније у Европи и у самом су светском врху, а све то без инвестиција или спољне помоћи на Балкану.

Нордеус на крову светских компанија, а ми на крову и прелепом видиковцу!

Хвала им што су нам омогућили да видимо нешто о чему многи сањају!

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“