15.4.2020.

КОНУСНИ ПРЕСЕЦИ - ИСТАРЖИВАЧКИ МИНИ ПРОЈЕКТИ УЧЕНИКА

У овој збирци су мини пројекати ученика 3-9 разреда Земунске гимназије који се односе на конусне пресеке и њихове особине. Теме пројеката су различите као и њихови циљеви. Пројекте смо планирали и започели у уобичајеним школским условима, са могућностима окупљања и договарања „очи у очи“. Због тренутног стања, епидемије изазване корона вирусом, рад на пројектима је настављен у другачијим условима где су до пуног изражаја дошле информационе технологије.

Финалне радовe представљамо у облику збирке а евалуације мини пројеката урадићемо када се вратимо у школу.

Трећи разред - Конусни пресеци - истарживачки мини пројекти ученика
Oпис: Geogebra - примена
Врста материјала: пројектна настава
Област: Конусни пресеци
Аутор: Зорица Маринковић, проф. математике

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.