31.3.2021.

ФИЗИКА

Припремна наставе за полагање пријемног испита из физике за упис у одељење гимназије за ученике са посебним способностима за физику одржаваће се суботом од 11 до 12:30h почев од 3.4.2021.Настава ће се одржавати путем платформеMicrosoft Teams. Настава је бесплатна а изводе је професори физике Земунске гимназије.

Заинтересовани ученици се могу пријавити за похађање припремне наставе, тако што ће попунити формулар за пријаву коме могу приступити овде. Ученицима ће мејлом бити достављен линк за приступ платформи.

У последњих неколико година обновљено је Соколско планинарско друштво и активно се пење на све планине Србије. Издвојио се у планинарењу Игор Скендер који се 2005. године, као најмлађи члан високогорске српске експедиције попео на Аконкагву, највиши врх Јужне Америке и на крову тог дела света развио заставицу Земунске гимназије. Нажалост Игор је несретним случајем на експедицији у Француској изгубио живот марта 2011.