07.03.2022.

ПРИПРЕМНА НАСТАВА ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ФИЗИКУ

Припремна наставе за полагање пријемног испита из физике за упис у одељење гимназије за ученике са посебним способностима за физику одржаваће се суботом од 11 до 12:30h почев од 12.3.2022.Настава ће се одржавати путем платформе Microsoft Teams. Настава је бесплатна а изводе је професори физике Земунске гимназије.

Заинтересовани ученици се могу пријавити за похађање припремне наставе, тако што ће попунити формулар за пријаву коме могу приступити ОВДЕ. Ученицима ће мејлом бити достављен линк за приступ платформи.

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“