27.06.2022.

НЕОБИЧАН ЧАС РУСКОГ ЈЕЗИКА

У среду, 22. јуна, имали сам прилику да присуствујемо обиласку Београда у оквиру часа руског језика. Ученици одељења 2-5 и 2-6 имали су задатак да представе једну или две знаменитости које им је професор Мирко Милојевић одабрао. Обишли смо Хотел Москву, као и фонтану у оквиру хотела, Теразије, Палату Албаније, Игуманову палату и Зграду протокола, у којој је потписан документ о стварању Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца 1918. године. Затим смо обишли Дом синдиката, Народну Скупштину, Музеј Иве Андрића и Стари двор, који је од 1903. до 1914. године био резиденција династије Карађорђевић. Највећи утисак оставила је руска Црква Свете Тројице, будући да смо имали прилику да је видимо изнутра, и да се упознамо са сличностима и разликама у односу на наше цркве. Такође нам се допала кафана „Последња шанса“ због свог несвакидашњег имена, као и самог места на коме се налази. Ученици су се веома добро снашли и успели да на креативан и едукативан начин покажу своје знање руског језика. Било је занимљиво учествовати у њиховом излагању и фотографисању, те се надамо да ћемо поново имати прилике да их слушамо и дружимо се.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.