06.5.2020.

ОБАВЕШТЕЊЕ О НАЧИНУ РАДА ШКОЛЕ И ПРЕСЕЉЕЊУ

ПОШТОВАНИ РОДИТЕЉИ, УЧЕНИЦИ, САРАДНИЦИ, ЗАПОСЛЕНИ И ПОСЛОВНИ ПАРТНЕРИ

Обавештавамо Вас да су 28.04.2020.године званично отпочели радови на реконструкцији, адаптацији и санацији Земунске гимназије. Због наведених радова у предстојећих годину дана настава ће бити измештена у 4 Oсновне школе почев од 1.септембра 2020.године. И то:

1.разред ће бити у Основној школи Надежда Петровић на Новом Београду,

2. разред ће бити у Основној школи Петар Кочић у Земуну,

3. разред ће бити у Основној школи Марко Орешковић на Новом Београду,

4. разред ће бити у Основној школи Сутјеска у Земуну.

У наведеном периоду док трају радови административно-финансијски послови ће се обављати у Основној школи Марко Орешковић на Новом Београду.

Сва комуникација ће се обављати путем заказивања на мејл адресе:

1.Директор – direktor@zemunskagimnazija.edu.rs

2.Помоћник директора – office@zemunskagimnazija.edu.rs

3.Секретар – sekretarijat@zemunskagimnazija.edu.rs

4.Рачуноводство – racunovodstvo@zemunskagimnazija.edu.rs

5.Администрација – administracija@zemunskagimnazija.edu.rs

6.ПП служба – ppzemunskagimnazija@gmail.com

04.05.2020.

Директор Земунске гимназије

Милош Бјелановић

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.