31.3.2021.

ФИЗИКА

Припремна наставе за полагање пријемног испита из физике за упис у одељење гимназије за ученике са посебним способностима за физику одржаваће се суботом од 11 до 12:30h почев од 3.4.2021.Настава ће се одржавати путем платформеMicrosoft Teams. Настава је бесплатна а изводе је професори физике Земунске гимназије.

Заинтересовани ученици се могу пријавити за похађање припремне наставе, тако што ће попунити формулар за пријаву коме могу приступити овде. Ученицима ће мејлом бити достављен линк за приступ платформи.

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.