14.03.2022.

ФИЛОСОФСКИ СУСРЕТИ: „НЕОПЛАТОНИЗАМ У УМЕТНОСТИ У ФИРЕНЦИ ЛОРЕНЦА ВЕЛИЧАНСТВЕНОГ“

У оквиру пројекта Филозофски сусрети успешно је реализовано још једно предавање за ученике и наставнике. Историчар уметности Др Оливер Томић, је 9. 3. 2022. год. у Свечаној сали, Земунске гимназије, на задовољство свих присутних одржао предавање на тему „Неоплатонизам у уметности у Фиренци Лоренца Величанственог“.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.