27.06.2022.

НЕОБИЧАН ЧАС РУСКОГ ЈЕЗИКА

У среду, 22. јуна, имали сам прилику да присуствујемо обиласку Београда у оквиру часа руског језика. Ученици одељења 2-5 и 2-6 имали су задатак да представе једну или две знаменитости које им је професор Мирко Милојевић одабрао. Обишли смо Хотел Москву, као и фонтану у оквиру хотела, Теразије, Палату Албаније, Игуманову палату и Зграду протокола, у којој је потписан документ о стварању Краљевине Срба, Хрвата и Словенаца 1918. године. Затим смо обишли Дом синдиката, Народну Скупштину, Музеј Иве Андрића и Стари двор, који је од 1903. до 1914. године био резиденција династије Карађорђевић. Највећи утисак оставила је руска Црква Свете Тројице, будући да смо имали прилику да је видимо изнутра, и да се упознамо са сличностима и разликама у односу на наше цркве. Такође нам се допала кафана „Последња шанса“ због свог несвакидашњег имена, као и самог места на коме се налази. Ученици су се веома добро снашли и успели да на креативан и едукативан начин покажу своје знање руског језика. Било је занимљиво учествовати у њиховом излагању и фотографисању, те се надамо да ћемо поново имати прилике да их слушамо и дружимо се.

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.