17.11.2022.

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ФИЛОЗОФИЈЕ

17.11.2022. годиине у организацији Филозофског кафеа Земунске гимназије, обележен је Међународни дан филозофије. Инспирисани темама Платонових дијалога "Гозба", "Држава" и "Одбрана Сократова", ученици су уз асистенцију професора Виолете Милковић и Војиславе Латинчић, реализовали три округла стола на којима се дискутовало о односу према традицији, љубави, религији и многим другим темама. Овај двочасовни догађај подржали су и чланови ликовне секције, који су осликавали зидове сценама познатих уметничких дела на којима су приказани филозофи. "Кафа са Сократом" је први у низу планираних догађаја Филозофског кафеа Земунске гимназије, који је ове године почео са радом.

Записано је да су, у век и по дугом животу, у школи стасавали и даље име школе проносили: сликари и вајари - Александар Машић, Ђорђе Чутуковић, Петар Марковић, Милорад Рашић, Јелка Нешковић...