02.03.2023.

ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЛОЗОФИЈЕ

На такмичењу из филозофије, одржаном 27.2.2023. године у Земунској гимназији, прво место освојио је ученик III6 Стефан Фишер, чиме се пласирао на Републичко такмичење из филозофије. СОФија (Српска олимпијада филозофије) се у Србији организује од 2011. године, а победник овог такмичења учествује на Међународној филозофској олимпијади. Међународна филозофска олимпијада је такмичење које подржава UNESCO, а земље организатори су Бугарска, Немачка, Пољска и Мађарска. Ментор овогодишњег кандидата који ће представљати Земунску гимназију на Српској филозофској олимпијади је Виолета Милковић, професорка филозофије.

Текст можете преузети ОВДЕ.

Као и увек, лепо се осећам на месту где се успомене и стварност за мене укрштају. Са овом књигом осећам чак већу одговорност према ученицима и читању, али и изазов да управо ученицима понудим више. Већ сада се редујем новом сусрету!” (Давид Албахари, 10.11.1998.)