Наставни материјал

Школа код куће

Физика у Бранку (Занимљиви материјали за ученике и професоре)
Свет науке (Сајт за популаризацију природних наука (пре свега астрономије и физике).)
Вива физика (Научни портал младих посвећен физици и науци у опште.)
Институт за физику
Математичка гимназија Београд
Програм физике у ИС Петница - програми физике у Истраживачкој станици Петница са информацијама о семинарима.
Физички факултет, Универзитет у Београду
На овој страници могу се пронаћи и прелистати сви бројеви часописа "Млади физичар".
Друштво физичара Србије (ДФС) је научно-стручна организација физичара, инжењера- физичара и осталих који се активно баве физичким наукама и наставом физике
Центар за промоцију науке (Центар за промоцију науке је државна институција надлежна за промоцију и популаризацију науке.)
Аутор: линкове одабрала Биљана Стојичић, професор физике, Земунска гимназија

Основни физички појмови у квантној медицини
Oпис: Основни физички појмови у квантној медицини. Осцилаторно кретање. Таласно кретање. Квантна природа електромагнетног зрачења.
Врста материјала: Намењено ученицима 2. разреда.
Област: физика
Аутор: Јасмина Маринковић, професор физике, Земунска гимназија

Задаци и тестови из физике
Oпис: е-школа физике. Виртуелна збирка задатака који описују проблем из свакодневног живота са основним циљем да увере ученике како им знање физике, стечено у школи, може помоћи да решавају наизглед комплексне проблеме из света који их окружује.
Врста материјала: за ученике средње школе

Физика на мрежи
Oпис: е-школа физике. Линкови ка неким интресантним страницама на интернету посвећених едукативним садржајима из физике.
Врста материјала: за ученике и наставнике средње школе

Физика свемира
Oпис: е-школа физике свемира: курс мерења свемирске удаљености, историја свемира, свемирски оријентири и ибјекти, закони физике, теорије и појаве, портрети великана физике свемира, питања и одговори.
Врста материјала: за ученике и наставнике средње школе
Аутор: Хрватско физикално друштво

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.