Наставни материјал

Школа код куће

Физика у Бранку (Занимљиви материјали за ученике и професоре)
Свет науке (Сајт за популаризацију природних наука (пре свега астрономије и физике).)
Вива физика (Научни портал младих посвећен физици и науци у опште.)
Институт за физику
Математичка гимназија Београд
Програм физике у ИС Петница - програми физике у Истраживачкој станици Петница са информацијама о семинарима.
Физички факултет, Универзитет у Београду
На овој страници могу се пронаћи и прелистати сви бројеви часописа "Млади физичар".
Друштво физичара Србије (ДФС) је научно-стручна организација физичара, инжењера- физичара и осталих који се активно баве физичким наукама и наставом физике
Центар за промоцију науке (Центар за промоцију науке је државна институција надлежна за промоцију и популаризацију науке.)
Аутор: линкове одабрала Биљана Стојичић, професор физике, Земунска гимназија

Основни физички појмови у квантној медицини
Oпис: Основни физички појмови у квантној медицини. Осцилаторно кретање. Таласно кретање. Квантна природа електромагнетног зрачења.
Врста материјала: Намењено ученицима 2. разреда.
Област: физика
Аутор: Јасмина Маринковић, професор физике, Земунска гимназија

Задаци и тестови из физике
Oпис: е-школа физике. Виртуелна збирка задатака који описују проблем из свакодневног живота са основним циљем да увере ученике како им знање физике, стечено у школи, може помоћи да решавају наизглед комплексне проблеме из света који их окружује.
Врста материјала: за ученике средње школе

Физика на мрежи
Oпис: е-школа физике. Линкови ка неким интресантним страницама на интернету посвећених едукативним садржајима из физике.
Врста материјала: за ученике и наставнике средње школе

Физика свемира
Oпис: е-школа физике свемира: курс мерења свемирске удаљености, историја свемира, свемирски оријентири и ибјекти, закони физике, теорије и појаве, портрети великана физике свемира, питања и одговори.
Врста материјала: за ученике и наставнике средње школе