Наставни материјал

Школа код куће

Историја

Велика сеоба народа и последице
Oпис: Наставни материјал за учење на даљину Опадање и пропаст Западног царства. Сеоба народа и стварање „варварских“ држава у Европи настао у програму еXе (eLearning XHTML еditor) намењен је усвајању и стицању знања о пропасти Западног римског царства и насељавања нових народа на простор западне и средње Европе, као и провери ученог градива и евалуацији. Овај материјал садржи различите мултимедијалне форме (анимације, графичке, звучне, видео записе) које омогућавају активирање различитих чула и посебних индивидуалних способности сваког ученика. Примењена технологија је блиска ученичком узрасту и младалачким интересовањима.
Врста материјала: Материјал за обраду, учење и проверу наставног градива намењен ученицима И разреда гимназије друштвено-језичког и природно-математичког смера / е - леарнинг
Област: историја, Рани средњи век
Аутор: Љиљана Раковић, професор историје, Земунска гимназија

Веровања људи у доба праисторије