Распореди и календари

На клик од тебе

Календар рада гимназије за школску 2019/2020. годину

У припреми

Распоред пријема родитеља (дан отворених врата) код разредних старешина и предметних професора за школску 2019/2020. годину

Термини пријема родитеља - „отворених врата“

Распоред допунске, додатне наставе и секцијa за школску 2019/2020. годину

У припреми

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.