Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ГИМНАЗИЈЕ ЗА УЧЕНИКЕ НАДАРЕНЕ У ОБЛАСТИ РАЧУНАРСТВА И ИНФОРМАТИКЕ

Од наредне школске 2017/2018. у Земунској гимназији се отвара нови смер за ученике надарене у области рачунарства и информатике.

Пријемни испит за упис у одељење посебно надарених у области рачунарства и информатике

O смеру

План рада са ученицима надареним у области рачунарства и информатике

УПИС 2017.

Пријављивање за полагање пријемног испита

Правилник о упису ученика у средњу школу 2017/18 године

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину

• Припреме за пријемни испит ће се одржавати у истим терминима када и припреме за ученике надарене за физику. Информације погледајте ОВДЕ

ПОДАЦИ СА РАНИЈИХ УПИСА

Примери задатака са пријемног из математике

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.