Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ГИМНАЗИЈЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА РАЧУНАРСТВО И ИНФОРМАТИКУ

О смеру

Од школске 2018/2019. у Земунској гимназији се отвара нови смер за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику.

O смеру
План рада са ученицима са посебним способностима за рачунарство и информатику
План и програм рада са одељењем ученика са посебним способностима за рачунарство и информатику

Посете, предавања, пројекти

Ишли смо у посете

Упис 2019.

Пријава за пријемни

Пријемни Физика и ИТ

ПОДАЦИ СА РАНИЈИХ УПИСА

Примери задатака са пријемног из математике школске 2017/2018. године

Сава Шумновић (1896-1942.) - Велики српски сликар Сава Шуманивић завршио је свих осам разреда и матурирао у Земунској гимназији. Још као четворогодишњак био је заинтересован за сликарство. Његов професор цртања (како се тада говорило) Исидор Јунг упућивао га је у „импресионистичко сликање и то на начин Сезанов и Ван Гогов“, како је касније и сам Шумановић записао. Савин професор није имао већег сликарског дара, али је знао, по речима Каћуше Малетин, „да сремачком дерану покаже прави пут“.