Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ФИЗИКУ

Пријемни испит за упис у одељење са посебним способностима за физику

Пријављивање за полагање пријемног испита

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину

О смеру

Смер гимназије за ученике са посебним способностима за физику у Земунској гимназији постоји од школске 2015/2016. године.

Више о смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања

Посете, предавања, пројекти

Ишли смо у посете

Организовали смо предавања

Учествовали смо у пројектима

Учествовали смо на такмичењима

Припрема за упис 2017.

25. марта 2017. године од 11 до 13 часова Одељење физике отвара врата својих кабинета и учионица и позива те да видиш шта и како уче и раде:

Отворена врата смера за физику

И ове године професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2017.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

Подаци са ранијих уписа

2016.

Календар пријављивања за упис у одељење физике 2016.
Пријемни испит за упис у одељење физике 2016.
Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2016

2015.

Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2015.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.