Нови смер!

На клик од тебе

ОДЕЉЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ СА ПОСЕБНИМ СПОСОБНОСТИМА ЗА ФИЗИКУ

О смеру

Смер гимназије за ученике са посебним способностима за физику у Земунској гимназији постоји од школске 2015/2016. године.

Више о смеру

Који предмети се уче, са колико часова недељно и годишње, најјасније ћете видети из програма за овај смер гимназије:

План образовања

Посете, предавања, пројекти

Ишли смо у посете

Организовали смо предавања

Учествовали смо у пројектима

Учествовали смо на такмичењима

Припрема за упис 2018.

17. марта 2018. године од 11 до 13 часова Одељење физике отвара врата својих кабинета и учионица и позива те да видиш шта и како уче и раде:

Отворена врата смера за физику

И ове године професори физике и математике организују припремну наставу за полагање пријемног испита:

Припремна настава за упис 2018.

Примери задатака из физике

Примери задатака из математике

Подаци са ранијих уписа

2017.

Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину
Пријављивање за полагање пријемног испита
Пријемни испит за упис у одељење са посебним способностима за физику
Kоначни резултати пријемног испита за упис у одељење са посебним способностима за физику 2017

2016.

Календар пријављивања за упис у одељење физике 2016.
Пријемни испит за упис у одељење физике 2016.
Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2016

2015.

Коначни резултати пријемног испита за упис у одељење ученика са посебним способностима за физику 2015.

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.