"Ја имам таленат"

"Ја имам таленат": Професорка пева и ђацима на часу

Да је Наташа Павловић финалисткиња шоу-програма “Ја имам таленат” омиљена професорка и колегиница свих ученика и колектива Земунске гимназије, имали смо прилике да се уверимо и сами када смо им дошли у изненадну посету. Колеге хвале њене певачке способности, а ученици тврде да је опуштена, духовита, те да им неретко и запева на часу.

Док смо пред Земунском гимназијом чекали Наташу Павловић, професорку латинског и грађанског васпитања, затекли смо групу матураната, те смо их одмах салетели са питањима да ли су пратили професоркин наступ у “Таленту” и да ли се променила према њима од како је постала позната.

- Она је на првом месту добар човек и супер је професорка. Баш је опуштена и није уопште строга. Сви навијамо за њу и волели бисмо да победи јер мислимо да би јој та награда баш значила - каже Никола, док његови другари добацују да професорку сви подржавају и да ће и у финалу гласати за њу.

У међувремену је стигла и сама Наташа а на самом улазу школе пришла јој је ученица и не обраћајући пажњу на наше присуство, обасула је комплиментима.

- Јао, професорка, гледала сам вас, баш сте били добри. И да знате, гласала сам за вас. Честитам, честитам! - изговара брзо док се рукује са професорком и утрчава у школу пре него што смо стигли да је питамо за име.

- Она је будућа глумица - обавештава нас Наташа и објашњава да су и у претходној генерацији имали ученика који је успео да се упише на ФДУ. Дакле, таленти се брижљиво негују у овој школи и међу ученицима и међу професорима. У том тренутку се огласило звоно, па смо пожурили да стигнемо на време на час у ИИ/2. Жамор који је допирао из учиниоце полако се умиривао док је Наташа за катедром записивала одсутне, а ми смо искористили прилику да још једном питамо неке од ученика каква је Наташа.

- Супер је, опуштена, духовита... Гледали смо је у “Таленту” и нама је неколико пута певала на часу - каже Кристина и додаје да су сви одушевљени због професоркиног успеха. Пошто је констатовала да домаћи поново није спремљен, али и да нема креде, Наташа се насмејала и послала редаре по креду, па је час могао да почне.

- Стали смо код апсолутног аблатива. Пишите: ако је предикат конструкције именски уместо партиципа стоје... - стрпљиво је диктирала Наташа док је око тридесетак главица заронило у своје свеске и уредно бележило примере написане на табли. Како смо схватили, ближи се писмени задатак, а примери које им је Наташа диктирала тог дана наћи ће се међу задацима.

Пошто се час завршио, одлучили смо да свратимо и до зборнице где су нас Наташине колегинице дочекале са великим узбуђењем.

- Наташа је дивна, а је л‘ знате да је са професорком српског направила мјузикл „Бриљантин” и да су победиле на републичком? Сви навијамо за њу и сви смо гласали у полуфиналу. Често смо ми њу слушали како пева у „Академији“ - коментаришу углас и не престају да сипају комплименте на Наташин рачун.

Директор

- Ми смо јако поносни на Наташу! Наша школа је позната по томе што негује таленте и међу ученицима и међу професорима, а из ове школе је потекао и хор “Вива Вокс” - похвалио се директор школе Милош Бјелановић, додајући да професори попут Наташе раде и на промоцији саме школе.

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.