Сусрет гимназија

Сусрет српских гимназија из региона у Земуну

У склопу прославе Дана школе Земунске гимназије, која друштвену улогу која јој је поверена обавља 150 година, ова образовна институција организоваће сусрет српских гимназија из региона од 13. до 15. октобра.

Циљеви манифестације на којој ће Земунска гимназија угостити ученике и професоре српских гимназија “Доситеј Обрадовић из Темишвара и “Никола Тесла” из Будимпеште, су повезивање српских гимназија из региона са матицом, развој сарадње на релацији академска јавност - гимназија, као и унапређење школског система.

Главна тема ових сусрета, под називом “Комуницирај ћирилицом”, осмишљена је као посебан осврт на живот и дело Доситеја Обрадовића, а за ученике и професоре гостујућих гимназија, биће приређен и богат културни програм.

Давид Албахари (1948.) - Ученик Гиманзије, а сада дописни члан Српске академије наука и уметности, Албахари, поред бројних превода објавио је више књига приповедака и романа (Породично време, Судија Димитријевић, Циник, Снежни човек, Пијавице). За роман Мамац добио је Нинову награду и Балканику. Дела су му превођена на многе светске језике.