Хор и оркестар

Музикална Гимназија

На пољу музике у школи постоје две секције

-хорска и оркестарска.

Хор је по саставу женски,састављен од ученица 1.до 4.разреда школе.

Задњих година је велико интересовање за ову секцију јер је води проф.солопевања,А.Лазовић. Обзиром да доста ученица похађа истовремено и муз.школе "К.Манојловић","Станковић"јавља се све веће интересовање и на пољу соло певања те камерних певачких састава.

Сваког октобра се одржава пријем нових чланица и оне се деле по гласовима.У току редовних певачких проба вежбама распевавања и вокализама се лагано савладава и певачка техника која је битан предуслов за квалитетан звук хора.

Репертоар је разноврстан почевши од популарних мелодија,преко етно музике до нумера из познатих мјузикла.

Хор има редовне наступе у Свечаној сали школе која је предивна као амбијент,врло акустична и има клавир,те дивну сцену тј.позорницу.

Осим традиционалних наступа,новогодишњи концерт муз.секције је постао важан догађај у школи и нешто што је запажено и врло посећено од стране ученика,професора,те родитеља.

Оркестарска секција је променљивог карактера и сваке године приступају ученици који свирају разноврсне инструменте.Са њима се раде инструменталне нумере,али у последње време камерни оркестар је све већа подршка хорској секцији школе.

У плану је читав низ нових концерата секције и у припреми су нови разноврсни програми.

Редовно се наставља сарадња са бившим ученицима школе који су активно наставили да се баве музиком и они често наступају као гости и подршка новом чланству.

Осим школе секција често наступа и у "Дому ваздухопловства",Земун,"Руском дому",и другим амбијентима у зависности од манифестације.

Прочитајте План рада секције ХОР И ОРКЕСТАР Земунске гимназије у школској 2016/2017. години!

Рашко Димитријевић (1898-1988.) - Предавао је француски језик у нашој школи од 1924-1930. године. Поред објављених радова Рашко Димитријевић био је, првенствено, беседник. Његове предавања на Филозофском факултету су посећивали студенти разних факултета. Његова реч је опчињавала, те су га без даха једнако слушали будући професори писци, лекари, правници, инжењери.