Литерарна секција

Једна од најуспешнијих секција у Србији

Организатор рада литерарне секције: др Вукосава Живковић, проф. српског језика и књижевности

Литерарна секција Земунске гимназије је и у току школске 2012/2013. остварила и надмашила планиране активности, представљајући једну од најуспешнијих и најнаграђиванијих секција у Србији. О томе најбоље сведоче постигнути резултати и остварене активности, који би у месечном прегледу изгледали овако:

Светосавски литерарни конкурс

Клуб матичне културе Земуна, од 1996. године, у сарадњи са земунским средњим школама, међу којима је и Земунска гимназија, организује ликовно-литерарни конкурс у славу Светога Саве, најзначајнијег српског просветитеља.

Ове године, наша гимназија освојила је две награде за литерарне радове: Даша Радовановић I-3 (друга награда) и Викторија Кончар I-3 (друга награда). Ученице су преузеле награде у Дому ваздухопловства, 26. јануара, на свечаној академији Клуба.

Фото репортажу можете погледати овде

Cнимак можете погледати ОВДЕ

Прочитајте план рада ЛИТЕРАРНЕ секције Земунске гимназије у школској 2016/2017. години!

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.