Упис у Земунску гимназију 2020/21

Обавештење о упису за родитеље/друге законске заступнике ученика погледајте ОВДЕ

На упису у први разред гимназије бирате два од четири понуђена изборна предмета. Више о изборним предметима погледајте ОВДЕ

Све о упису у средње школе и гимназије на САЈТУ МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ

Гимназија или средња стручна школа?

По завршетку основне школе, млада особа долази у недоумицу - чиме ће се у будућности бавити. Једноставнија могућност је померањe ове животне одлуке за каснији период (завршетак средњег образовања).

Ако се двоумите и верујете да желите константно да учите, стичете нова знања и препознајете у себи могућност напретка на неком од факултета, онда је најидеалније решење да упишете гимназију.

Ако размишљате о средњој стручној школи та могућност Вам пружа адекватно знање искључиво из одабране области и упис на факултете везане за наставак школовања само из те стручне области.

Зашто да упишем Земунску гимназију?

Земунска гимназија нуди четири смера:

- Природно-математички
- Друштвено-језички
- Одељење ученика са посебним способностима за физику
- Одељење гимназије за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

Препоруке

- Признање ФОН
- Порука бившег ученика Земунске гимназије основцима
- Порука матуранткиње Земунске гимназије основцима
- Порука ученика Земунске гимназије основцима
- Порука ученице Земунске гимназије основцима
Наставни кадар
Успеси ученика
Секције и друге ваннаставне активности
Опремљеност – кабинети, наставна средства

Подаци са ранијих уписа

Упис у Земунску гимназију 2019/20

Обавештење ученицима који полажу пријемни испит 2.6.2019. године
Упис ученика са посебним способностима за физику и за рачунарство и информатику за школску 2019/2020. годину
Пријава за пријављивање ученика за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику
ПРИЈАВА за пријављивање ученика за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за физику

Упис у Земунску гимназију 2018/19

Полагање пријемног испита за упис у одељења са посебним способностима 3.6.2018.
Пробни пријемни испит из математике – примери задатака
Календар уписних активности
Кратко објашњење правила уписа
Припремна настава из физике
Пријављива за полагање посебног пријемног испита за упис у одељења са посебним способностима
О пријемним испитима за упис у одељења ученика са посебним способностима

Упис у Земунску гимназију 2017/18

Пријемни испит за упис у одељење са посебним способностима за физику
Пријемни испит за упис у одељење посебно надарених у области рачунарства и информатике
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис на смер физике
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис на смер информатике
Припремна настава за упис у одељење физике
Правилник о упису ученика у средњу школу 2017/2018.
Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.