Упис у Земунску гимназију 2020/21

Обавештење о упису за родитеље/друге законске заступнике ученика погледајте ОВДЕ

На упису у први разред гимназије бирате два од четири понуђена изборна предмета. Више о изборним предметима погледајте ОВДЕ

Све о упису у средње школе и гимназије на САЈТУ МИНИСТАРСТВА ПРОСВЕТЕ

Гимназија или средња стручна школа?

По завршетку основне школе, млада особа долази у недоумицу - чиме ће се у будућности бавити. Једноставнија могућност је померањe ове животне одлуке за каснији период (завршетак средњег образовања).

Ако се двоумите и верујете да желите константно да учите, стичете нова знања и препознајете у себи могућност напретка на неком од факултета, онда је најидеалније решење да упишете гимназију.

Ако размишљате о средњој стручној школи та могућност Вам пружа адекватно знање искључиво из одабране области и упис на факултете везане за наставак школовања само из те стручне области.

Зашто да упишем Земунску гимназију?

Земунска гимназија нуди четири смера:

- Природно-математички
- Друштвено-језички
- Одељење ученика са посебним способностима за физику
- Одељење гимназије за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику

Препоруке

- Признање ФОН
- Порука бившег ученика Земунске гимназије основцима
- Порука матуранткиње Земунске гимназије основцима
- Порука ученика Земунске гимназије основцима
- Порука ученице Земунске гимназије основцима
Наставни кадар
Успеси ученика
Секције и друге ваннаставне активности
Опремљеност – кабинети, наставна средства

Подаци са ранијих уписа

Упис у Земунску гимназију 2019/20

Обавештење ученицима који полажу пријемни испит 2.6.2019. године
Упис ученика са посебним способностима за физику и за рачунарство и информатику за школску 2019/2020. годину
Пријава за пријављивање ученика за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за рачунарство и информатику
ПРИЈАВА за пријављивање ученика за полагање пријемног испита за упис у одељење за ученике са посебним способностима за физику

Упис у Земунску гимназију 2018/19

Полагање пријемног испита за упис у одељења са посебним способностима 3.6.2018.
Пробни пријемни испит из математике – примери задатака
Календар уписних активности
Кратко објашњење правила уписа
Припремна настава из физике
Пријављива за полагање посебног пријемног испита за упис у одељења са посебним способностима
О пријемним испитима за упис у одељења ученика са посебним способностима

Упис у Земунску гимназију 2017/18

Пријемни испит за упис у одељење са посебним способностима за физику
Пријемни испит за упис у одељење посебно надарених у области рачунарства и информатике
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис на смер физике
Пријављивање за полагање пријемног испита за упис на смер информатике
Припремна настава за упис у одељење физике
Правилник о упису ученика у средњу школу 2017/2018.
Календар активности за упис у Земунску гимназију за школску 2017/18. годину

Горан Паскаљевић (1947.) - Познати филмски редитељ завршио је чувену филмску академију ФАМУ у Прагу. Паскаљевић је снимио тридесетак документарних, краткометражних и четрнаест целовечерњих филмова, од којих су скоро сви и учествовали и добијали признања и награде на највећим светским фестивалима (Кан, Берлин, Венеција, Торонто). За филм Буре барута добио је награду Европске филмске академије као најбољи европски филм 1999. Филмски часопис Вариетy га је уврстио 2001. године у пет најзначајнијих светских редитеља.