15.10.2012.

ДАН ШКОЛЕ

Школство - родољубље - образовање - пријатељство

Земунска гимназија је 14.10.2012. године обележила дан школе и 154 године постојања. Без обзира на мањак времена, организатори су дали све од себе да представе нашу школу у правом светлу.

Овогодишња тема школског рођендана је ''Путевима ћирилице и Доситеја Обрадовића'', а замисао је осврт на развој нашег писма и нашег највећег просветитеља. Тема ће се обрађивати у четири радионице које су најављене за суботу:

1. Ликовна радионица, где ће посетиоци украсити слова ћирилице и глагољице
2. Драмска радионица, где ћемо присуствовати пробама за представу ''Доситеј Обрадовић- хомоуниверсалис''
3. Историјска радионица, где ћемо обновити и употпунити знање о Доситеју Обрадовићу и ћирилици
4. Фолклорна радионица, где ћемо упознати наш фолклор

У радионицама ће учествовати наши ученици, али и ученици српске гимназије ''Никола Тесла'' из Будимпеште која је наш гост поводом дана школе. Одржање пријатељства између две гимназије је још један разлог да школски рођендан буде што боље обележен,а симболизује још једну ствар коју стичемо у школи- бескрајно пријатељство.

За недељу је најављена изложба радова ликовне радионице и приредба у којој ће се представити Земунска гимназија и гимназија ''Никола Тесла''. Упознаћемо традиције, научити нешто ново, а 154 свећице ће се угасити хуком пријатељства и родољубља.

Тамара Радовановић II-9

Прочитајте: