30.04.2014.

У СКЛОПУ ПРОСЛАВЕ 210 ГОДИНА ОД ПОЧЕТКА ПРВОГ СРПСКОГ УСТАНКА

У склопу прославе 210 година од почетка Првог српског устанка, ученици III1 са професорком историје Јасмином Перишић, урадили су истраживачки пројекат који су уобличили у форми семинарског рада, посвећеног истакнутим устаницима Српске револуције. Ученици су истраживали о устаницима који су се показали као храбри, талентовани, мудри, који су представљали симбол нашег будућег духовног, културног и државног јединства. Занимало их је колико су те личности данас заступљене, кроз улице, споменике, литературу. Једном речју колико је сећање на њих данас живо.

Ученици су пажљиво осмислили композицију свог рада, износећи у њему и своје мишљење. Етапе рада представљене су кроз његов садржај, а извори информација дати су на крају. Пример семинарског рада можете прочитати овде.