06.10.2020.

ИНОВАЦИЈЕ У НАСТАВИ - ТРАДИЦИЈА И САДАШЊОСТ

Ове године Земунска гимназија поново, захваљујући труду запослених, и низу иновација које спроводимо - учествује у новом ERASMUS+ пројекту - у сарадњи са TEMPUS фондацијом.

Више информација прочитајте на нашој страници Erasmus+ Programme или можете погледатиОВДЕ

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.