Наставни материјал

Школа код куће

Инфрматика

Бројевни системи
Oпис: Презентација са предавања и упитство за пребацивање бројева из једног у други бројни систем
Врста материјала: намењено ученицима 1. разреда
Аутор: Јелена Бошковић, професор рачунарства и информатике, Земунска гимназија

Повезивање Delphi-ja и базе података (ADO)
Oпис: Упутство за повезивање Delphi-ja и базе података посредством ActiveX Data Objects (ADO) технологије.
Врста материјала: намењено ученицима 4. разреда природно-математичког смера
Област: рачунарство и информатика
Аутори: Вукица Грбић и Мирко Чех, професори рачунарства и информатике, Земунска гимназија

CorelDraw - Вежба 1, CorelDraw - Вежба 2, CorelDraw - Вежба 3, CorelDraw - Вежба 4
Oпис: Цртање основних графичких елемената. Објекти. Рад са графичким елементима. Слојеви (нивои). Трансформације објеката. Коришћење текста у графичком окружењу.
Врста материјала: намењено ученицима 2. разреда гимназије
Област: рачунарство и информатика
Аутор: Тамара Стоисављевић, професор рачунарства и информатике, Земунска гимназија

Електронски курс PowerPoint 2003
Oпис: Упутство за приступ електронском курсу Рачунарство и информатика на сајту www.globalclassroom.us/.
Врста материјала: намењено ученицима 1. и 2. разреда гимназије

PowerPoint 2003
Oпис: Упутство за израду презентација у ПоwерПоинту 2003
Врста материјала: намењено ученицима 1. и 2. разреда гимназије

Warriors of The .Net
Oпис: Како функционишу савремене рачунарске мреже? Завирите у чаробан свет .Net...
Врста материјала: намењено ученицима и наставницима
Област: рачунарство и информатика

Сликарка, преводилац Ремарка и Томаса Мана, писац историјата Земунске гимназије (1858-1941.) ученица и професор наше школе, Каћуша Малетин, имала је потпуно право да у тексту о Гимназији напише следеће редове: „Висок је био културни ниво наставника.Често је у наставничком збору и по пет-шест наставника са степеном доктора наука...Није необично да се три наставника после наставе заједно враћају кући, али је редак случај какав је био уЗемуну, да се три наставника веронауке (Сава Теодоровић, др Иво Краљевић и рабин др Хинко Урбах), улицом шетају и разговарају једног дана латински, другог дана грчки, а трећег дана хебрејски. Већ и сама чињеница да стари Земунци памте ове ‘мандаринске разговоре' говори о угледу који су уживали професори земунске гимназије код грађана”.