Наставни материјал

Школа код куће

Инфрматика

Бројевни системи
Oпис: Презентација са предавања и упитство за пребацивање бројева из једног у други бројни систем
Врста материјала: намењено ученицима 1. разреда
Аутор: Јелена Бошковић, професор рачунарства и информатике, Земунска гимназија

Повезивање Delphi-ja и базе података (ADO)
Oпис: Упутство за повезивање Delphi-ja и базе података посредством ActiveX Data Objects (ADO) технологије.
Врста материјала: намењено ученицима 4. разреда природно-математичког смера
Област: рачунарство и информатика
Аутори: Вукица Грбић и Мирко Чех, професори рачунарства и информатике, Земунска гимназија

CorelDraw - Вежба 1, CorelDraw - Вежба 2, CorelDraw - Вежба 3, CorelDraw - Вежба 4
Oпис: Цртање основних графичких елемената. Објекти. Рад са графичким елементима. Слојеви (нивои). Трансформације објеката. Коришћење текста у графичком окружењу.
Врста материјала: намењено ученицима 2. разреда гимназије
Област: рачунарство и информатика
Аутор: Тамара Стоисављевић, професор рачунарства и информатике, Земунска гимназија

Електронски курс PowerPoint 2003
Oпис: Упутство за приступ електронском курсу Рачунарство и информатика на сајту www.globalclassroom.us/.
Врста материјала: намењено ученицима 1. и 2. разреда гимназије

PowerPoint 2003
Oпис: Упутство за израду презентација у ПоwерПоинту 2003
Врста материјала: намењено ученицима 1. и 2. разреда гимназије

Warriors of The .Net
Oпис: Како функционишу савремене рачунарске мреже? Завирите у чаробан свет .Net...
Врста материјала: намењено ученицима и наставницима
Област: рачунарство и информатика

Милан Бесарабић (1908.) - Вајар, песник, педагог и карикатуриста, Милан Бесарабић предавао је у нашој школи ликовну уметност од 1951. до 1957. године. Оснивач је школе карикатуре у Земунској гимназији. Поред педагошког рада објавио је три збирке песама, а истовремено ваја, слика и компонује. Носилац је бројних дмаћих и страних признања, посебно освојених у Италији, Канади и Бугарској.