09.09.2017.

ERAZMUS+ пројекат

У школској 2017/2018. години Земунска гимназија је постала члан ERAZMUS+ породице. За ову школску годину одобрен нам је пројекат Подизање капацитета наставног особља кроз учење из искустава и праксе земаља Европске уније. Овај програм је финансиран од стране ЕУ и за циљ има унапређење организације наставе, извођења и унапређења наставе у Земунској гимназији.

У склопу овог пројекта, седам професора Земунске гимназије ће посетити три школе у земљама ЕУ, Словенији, Летонији и Данској, где ће посматрати процесе рада и добра решења инкорпорирати у наш образовни систем. Сва искуства која ће се стећи у школама са којима Земунска гимназија остварује сарадњу, биће искоришћена за унапређивања рада наше школе.

Више информација o ERAZMUS+ можете прочитати ОВДЕ

Програмски водич ERAZMUS+ можете преузети ОВДE

KA1 – Школе и предшколске установе

ERAZMUS+

Oд ERAZMUS до ERAZMUS+

Брошура: Могућности за учешће у ERAZMUS+ програму

Школе партнери:

Гимназија Крањ у Словенији: www.gimkr.si

Гимназија Лангкаер-Архус у Данској: langkaer.dk

Гимназија Рига у Летонији: r2sips.rsdc.lv

Станимир Фемпл (1903-1968.) - Станимир Фемпл био је ученик Земунске гимназије,а касније и професор (1933-1948), када је отишао на Електротехнички факултет. О Станимиру Фемплу, као наставнику и матеметичару његов ученик, Златко Мамузић, познати математичар рекао је: „Најснажнији утицај на математички развитак читаве генерације извршила је настава професора Фемпла. Његова настава математике била је прожета поезијом.“