09.09.2017.

ERAZMUS+ пројекат

Извештај „Чајанка у Земунској гимназији”​ ОВДЕ
Извештај „Србија у Великом рату кроз историју и књижевност” ОВДЕ
Презентацију у сусрет пролећу можете погледати ОВДЕ

У школској 2017/2018. години Земунска гимназија је постала члан ERAZMUS+ породице. За ову школску годину одобрен нам је пројекат Подизање капацитета наставног особља кроз учење из искустава и праксе земаља Европске уније. Овај програм је финансиран од стране ЕУ и за циљ има унапређење организације наставе, извођења и унапређења наставе у Земунској гимназији.

У склопу овог пројекта, седам професора Земунске гимназије ће посетити три школе у земљама ЕУ, Словенији, Летонији и Данској, где ће посматрати процесе рада и добра решења инкорпорирати у наш образовни систем. Сва искуства која ће се стећи у школама са којима Земунска гимназија остварује сарадњу, биће искоришћена за унапређивања рада наше школе.

Више информација o ERAZMUS+ можете прочитати ОВДЕ

Програмски водич ERAZMUS+ можете преузети ОВДE

KA1 – Школе и предшколске установе

ERAZMUS+

Oд ERAZMUS до ERAZMUS+

Брошура: Могућности за учешће у ERAZMUS+ програму

Школе партнери:

Гимназија Крањ у Словенији: www.gimkr.si

Извештај мобилност Словенија

Гимназија Лангкаер-Архус у Данској: langkaer.dk

Извештај мобилност Данска

Гимназија Рига у Летонији: r2sips.rsdc.lv

Извештај мобилност Летонија

Вилим Меснер (1904-1988.) - Вилика (како смо га из љубави звали), предавао је у нашем заводу географију и био један од најпопуларнијих професора у Земунској гимназији. Меснер је био и најбољи организатор екскурзија за наставнике и ученике. Његова највећа љубав (још од детињства) била је атлетика. Био је творац атлетског клуба у Земуну и осам година био државни рекордер у бацању копља; првак државе и Балкана и учесник олимпијских игара у Амстердаму и Лос Анђелесу.